Home · Blog · Polecane Firmy Szkoleniowe
Monika Czerwińska – szkolenia HR
Blog - szkolenia biznesowe, eventy integracyjne oraz gry strategiczne.

Polecane Firmy Szkoleniowe

Od czasów sławnych reform Balcerowicza niemałą frekwencją cieszą się treningi menedżerskie – czytamy z posumowania materiału Ranking Gry Menedżerskie. Oczywiste jest, że kadra menedżerska o dużej wiedzy to fundament biznesowego przedsięwzięcia. Firmy regularnie przygotowują kursy z zarządzania projektami, z rozwoju osobowości, motywacji albo z managementu.

Szkolenia takie charakteryzuje się jako otwarte a także zamknięte. Te ostatnie opracowywane są na polecenie zainteresowanych przedsiębiorstw. Szkolą się w nich wyłącznie menedżerowie tych przedsiębiorstw. Kursy otwarte, według nazwy, dostępne są dla osób interesujących się określoną tematyką. Niestety, wszyscy, którzy korzystają z takich kursów otwartych muszą przeważnie uiścić opłatę za nie z własnej kieszeni. Rzecz jasna, inwestycja w nasze kwalifikacje to dobrze wydane pieniądze.

Prowadzeniem szkoleń biznesowych trudnią się zazwyczaj doświadczeni trenerzy. Większość z nich posiada duże doświadczenie w konkretnej dziedzinie, np. w zarządzaniu, w psychologii biznesu, sposobach skutecznej integracji zespołu itd. Trenerzy powinni mieć nie wyłącznie rozległą i kompleksową znajomość tematu, ale również właściwe predyspozycje. Przecież chodzi o to, aby znajomość tematu w stosowny sposób eksplikować szkolonym osobom. Pożądana jest na dodatek znajomość tematu z mowy ciała, sprawność prowadzenia demonstracji multimedialnych a także nawiązywania więzi na płaszczyźnie nauczyciel uczeń.

Metodyka warsztatów biznesowych jest zazwyczaj podobna. Używane są transmisje multimedialne, omawianie przykładów z rzeczywistości, działania w grupach oraz egzaminy przed wydaniem certyfikatu. Niejednokrotnie ustalane są także dodatkowe spotkania pogłębiające wiedzę po odbyciu kursu. Im bardziej skomplikowana problematyka, tym bardziej rozciągnięte w czasie spotkania, zaplanowane nawet na trzy dni.

Rynek szkoleń powiększa się intensywnie i wszystko na to wskazuje, że ta tendencja nie zostanie zahamowana w niedalekiej przyszłości. Coraz częściej organizowane są także spotkania integracyjne połączone z kursami. Ich niezwykłą wartością jest nie tylko sposobność przekazania wiedzy, ale również konsolidacja grupy zatrudnionych.

01.10.2014. 14:44